Пільги, на які має право багатодітна родина

На які пільги має право багатодітна родина, у якій виховуються шестеро дітей?

Куди потрібно звертатися, щоб отримати відповідні пільги?

 

З метою створення належних матеріальних умов для виховання дітей у сім’ях держава надає батькам або особам, які їх замінюють, соціальну допомогу, передбачену Законом України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» та іншими законами України.

Сім’ям з дітьми у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України, надаються пільгові довгострокові кредити на придбання житла, предметів довгострокового користування та житлове будівництво.

Відповідно до статті 13 Закону України «Про охорону дитинства» багатодітним сім’ям надаються такі пільги:

1)      50% знижка плати за користування житлом (квартирна плата) у межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожного члена сім’ї, який постійно проживає у жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю);

 

2)      50% знижка плати за користування комунальними послугами (газопостачання, електропостачання та інші послуги) та вартості скрапленого балонного газу для побутових потреб у межах норм, визначених законодавством.

Площа житла, на яку надається знижка при розрахунках плати за опалення, становить 21 кв. метр опалюваної площі на кожного члена сім’ї, який постійно проживає у жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю;

3)      50% знижка вартості палива, у тому числі рідкого, у межах норм, визначених законодавством, у разі, якщо відповідні будинки не мають центрального опалення;

4)      позачергове встановлення квартирних телефонів. Абонентна плата за користування квартирним телефоном встановлюється у розмірі 50% від затверджених тарифів.

Пільги щодо плати за користування житлом (квартирної плати), комунальними послугами та вартості палива, передбачені пунктами 1-3 надаються багатодітним сім’ям незалежн6о від виду житла та форми власності на нього.

 

Дітям з багатодітних сімей надаються такі пільги:

1)    безоплатне одержання ліків за рецептами лікарів;

2)      щорічне медичне обстеження та диспансеризація у державних та комунальних закладах охорони здоров’я із залученням необхідних спеціалістів, а також компенсація витрат на зубопротезування;

3)      першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація;

4)      безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі), автомобільним транспортом загального користування у сільській місцевості, а також залізничним та водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських та міжміських маршрутів, у тому числі внутрішньорайонних, внутрішньо- та міжобласних, незалежно від відстані та місця проживання;

5)      безоплатне отримання послуг з оздоровлення та відпочинку відповідно до Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей».

 

Батькам та дітям з багатодітних сімей видаються відповідні посвідчення. Зразок посвідчення, порядок виготовлення та видачі посвідчень встановлюються Кабінетом Міністрів України.

 

Для використання свого права на пільги батькам необхідно звернутися із заявами до усіх підприємств та організацій, які надають послуги, про нарахування оплати за отримані послуги відповідно до пільг, які гарантовані Законом України «Про охорону дитинства».

З офіційних джерел