Реформування системи вищої освіти

Про роботу та завдання організаційних ланок Профспілки в умовах реформування системи вищої освіти обговорили учасники ІV пленуму ЦК Профспілки працівників освіти і науки України 20 березня 2012 року.

В роботі пленуму взяли участь  міністр освіти і науки, молоді та спорту України Дмитро Табачник, заступник Голови ФПУ Григорій Осовий, член Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, народний депутат Сергій Баранов-Мохорта. 

 З доповіддю «Про роботу та завдання організаційних ланок Профспілки в умовах реформування системи вищої освіти» виступив заступник Голови Профспілки Сергій Романюк.

 Виступаючими підтверджувалась необхідність нормативного врегулювання низки питань щодо трудових, соціально-економічних прав та інтересів науково-педагогічних, педагогічних та інших працівників, а також осіб, які навчаються.

Гострими залишаються питання  забезпечення житлом науковців та викладачів ВНЗ, рівень стипендіального забезпечення студентів, робота санаторіїв-профілакторіїв, спортивно-оздоровчих таборів, гуртожитків тощо.

Пленум відзначив, що з урахуванням проголошених соціальних ініціатив Президента України, очевидною є необхідність концентрації зусиль на всіх рівнях для вирішення усіх проблем вищої освіти.

Відповідні профспілкові органи активно долучаються до процесів, пов’язаних із реорганізацією освітніх закладів, докладають зусиль для збереження при цьому в колективах сприятливої, ділової  атмосфери.

Учасники пленуму прийняли постанову, в основу якої лягли пропозиції щодо питання реформування вищої освіти та усі аспекти діяльності організаційних ланок Профспілки у зв’язку з цим.

 

 

З офіційних джерел