Правовий захист - мотивація профчленства

29 березня 2012 року гостинно зустріла учасників обласного семінару: голів районних, міських організацій профспілки, первинних профорганізацій ВНЗ, Баловненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Новоодеського району.

Темою чергового семінару було визначено «Правовий захист спілчан – важливий мотиваційний фактор перебування в Профспілці працівників освіти і науки України».

Для участі в роботі семінару були запрошені:

-голова Новоодеської райдержадміністрації – Заболотний Микола Миколайович;

-начальник відділу освіти Новоодеської райдержадміністрації – Ситник Ірина Олександрівна;

-завідувач інформаційно-аналітичним відділом облпрофради – Оборонько Дмитро Миколайович;

-головний спеціаліст з питань правової роботи апарату ФПУ – Подимова Ольга Геннадіївна.

Відкриваючи обласний семінар, голова обкому профспілки Віра Михайлівна Оборонько зазначила актуальність обраної теми та необхідність поглиблення та розширення знань з питань трудового законодавства в освіті.

Учасників семінару привітав голова Новоодеської райдержадміністрації – Заболотний Микола Миколайович та ознайомив присутніх з станом та перспективами розвитку району.

Начальник відділу освіти Новоодеської райдержадміністрації – Ситник Ірина Олександрівна проінформувала  про стан освіти в районі та спільну роботу відділу освіти і районної організації профспілки з питань трудового законодавства, охорони праці.

Роботу районної профспілкової організації щодо здійснення громадського контролю за додержанням чинного законодавства України про працю висвітлила у своєму виступі голова Новоодеської районної організації профспілки Погоріла Олександра Георгіївна.

Досвідом роботи «Про порядок погодження з адміністрацією школи питань, обов’язкових для узгодження», поділилася голова профкому школи Галущенко Галина Федорівна.

Директор школи Біла Олена Олексіївна розповіла про  реалізацію  додаткових пільг та гарантій працівників закладу, передбачених колективним договором.

Головний спеціаліст з питань правової роботи апарату ФПУ Подимова Ольга Геннадіївна виступила з питання: «Порядок звільнення працівника за ініціативи адміністрації. Дисциплінарні стягнення».

Завідувач соціально-економічним та правовим відділом обкому профспілки  Максимова Галина Миколаївна висвітлила питання: «Положення про оплату праці освітян. Дії організаційних ланок профспілки у випадку можливих змін істотних умов праці працівників навчальних закладів».

Юрисконсульт обкому профспілки Дементьєва Юлія Володимирівна розкрила питання: «Порядок здійснення виборними органами профспілкових організацій громадського контролю за веденням трудових книжок працівників та відповідністю наказів з кадрових питань нормам чинного законодавства України».

Відбувся жвавий обмін досвідом роботи.

Учасники семінару, крім добрих знань, отримали ще і пакет нормативно - правових документів, методичних рекомендацій.

Працівниками школи для гостей було продемонстровано яскраву  художню самодіяльність  та декоративно- прикладне мистецтво вчителів.

На завершення семінару Оборонько Віра Михайлівна вручила голові профкому цінний подарунок для школи.

З офіційних джерел