Пільги на оплату за користування житлово-комунальними послугами.

Чи має право на пільги з оплати житлово-комунальних послуг

багатодітна сім’я, у якій старшій дитині виповнилось 18 років, проте вона навчається в університеті ?

Який документ засвідчує право багатодітної родини на отримання зазначених пільг ?

У якому розмірі та з якого часу мають надаватися такі пільги ?

Відповідно до Закону України «Про охорону дитинства» (далі — Закон) багатодітна сім’я — це сім’я, у якій подружжя (чоловік та дружина) перебуває у зареєстрованому шлюбі, проживає разом та виховує трьох та більше дітей, а дитина — особа віком до 18 років.

Згідно із Законом батькам та дітям з багатодітних сімей видаються відповідні посвідчення.

Порядком виготовлення та видачі посвідчень батьків та дитини з багатодітної сім’ї, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2010 року № 209, встановлено, що посвідчення батьків із багатодітної сім’ї є документами, що підтверджують статус багатодітної сім’ї та її право на пільги згідно із Законом.

Згідно із статтею 13 Закону багатодітні сім’ї мають право на 50 % знижку оплати за користування житлово-комунальними послугами у межах норм, визначених чинним законодавством України.

З 1 січня 2012 року право на пільги відповідно до статті 13 Закону залишається за багатодітними сім’ями, у яких подружжя проживає з однією або двома дітьми віком до 18 років, а старша дитина (діти) навчається за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах, до закінчення навчальних закладів, але не більше ніж до досягнення нею 23 років.

Правилами надання послуг населенню з газо- та електропостачання передбачено, що у разі отримання права на пільги з оплати послуг споживач має звернутися до організації — постачальника послуг з письмовою заявою та документами, що підтверджують його право на пільги.

Пільгова оплата послуг провадиться з моменту подання такої заяви.

Враховуючи викладене, багатодітним сім’ям надаються пільги з оплати за користування житлово-комунальними послугами з дня подання необхідних документів до організацій, які надають відповідні послуги.

З офіційних джерел