Соціально-економічний напрямок

Зміни в атестації, е-документообіг, поділ перших класів на групи та оновлення харчоблоків: новини від заступника міністра освіти і науки України,

20240527 12303296Заступник міністра освіти і науки Андрій Сташків розповів про реформу старшої профільної школи та відповів на запитання, зокрема, про Положення про атестацію, покращення електронного документообігу, поділ перших класів на групи з 1 вересня і кошти на оновлення харчоблоків і їдалень закладів освіти.

Чи очікувати зміни до Положення про атестацію?

Чинне положення має деякі проблеми з нормами, які там прописані. МОН вирішило не міняти правила під час атестації. Розроблено нове положення, до роботи на яким було залучено експертів шкіл, органів управління освітою, незалежних зовнішніх експертів, юристів. Воно нове, логічне, вирішує проблеми, які були в попередньому. Пройшло громадське обговорення, зауваження враховано. Найближчим часом положення буде прийнято, щоб з нового навчального року вже діяло.

Детальніше...

Матеріальна допомога на оздоровлення під час воєнного стану: кому й за яких умов надавати

34788866559Держава гарантує педагогічним і науково-педагогічним працівникам допомогу на оздоровлення у розмірі місячного посадового окладу (ставки заробітної плати) під час надання щорічної відпустки (ч. 1 ст. 57 Закону України «Про освіту»). Це означає, що вона — обов’язкова, тому кошти на її виплату маєте планувати в кошторисі закладу, коли формуєте фонд оплати праці на відповідний бюджетний рік.

Детальніше...

Які вимоги до кандидата на посаду керівника закладу загальної середньої освіти

456789098763Вимоги знаходимо у ст. 38 Закону про повну загальну середню освіту.

Стаття 38. Керівник закладу загальної середньої освіти

1. Керівником закладу загальної середньої освіти може бути особа, яка є громадянином України, вільно володіє державною мовою, має вищу освіту ступеня не нижче магістра, стаж педагогічної та/або науково-педагогічної роботи не менше трьох років (крім керівників приватних, корпоративних закладів освіти), організаторські здібності, стан фізичного і психічного здоров’я, що не перешкоджає виконанню професійних обов’язків, пройшла конкурсний відбір та визнана переможцем конкурсу відповідно до цього Закону.

Детальніше...

Замість класифікатора професій отримаємо Єдиний реєстр кваліфікацій

      0000077777776Існуючі Національний класифікатор професій та Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників в силу відсутності їх синхронізації з Реєстром кваліфікацій, моральної застарілості та невідповідності сучасним виробничим процесам та обладнанню, а також ведення різними суб'єктами, гальмують розвиток ринку праці та не сприяють ефективному виконанню завдань та функцій колегіального органу у сфері кваліфікацій.

Детальніше...

Позапланові перевірки закладів освіти під час воєнного стану: які підстави для проведення

      454332228Позапланові перевірки в закладах освіти не втратили свою чинність і продовжують діяти, як і до повномасштабного вторгнення, пояснює Руслан Гурак, голова Державна служба якості освіти України (далі — Служба).

    Такі перевірки Служба проводить у закладах дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти. Служба може ухвалювати рішення про проведення цих заходів самостійно, без погодження з МОН, у випадку загрози, яка має значний негативний вплив на права, законні інтереси, життя і здоров’я вихованців, учнів, студентів, педагогів, науково-педагогічних працівників.

Детальніше...

З офіційних джерел