Соціально-економічний напрямок

Порушення організації медоглядів: відповідальність роботодавця

Чи нестиме відповідальність роботодавець за порушення організації медичних оглядів працівників?

567888Відповідь

Так. Адміністративну відповідальність для роботодавців за порушення організації медичних оглядів працівників передбачає частина п’ята статті 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КпАП).

Порушення вимог законодавчих та інших нормативних актів про охорону праці (виняток — порушення, передбачене частиною шостою статті 41 КпАП) передбачає штраф:

Детальніше...

ОСОБЛИВОСТІ ЗВІЛЬНЕННЯ У ЗВ’ЯЗКУ З ВІДСУТНІСТЮ ПРАЦІВНИКА НА РОБОТІ ПОНАД 4 МІСЯЦІ

10000120170Зміни у законодавстві щодо відсутністю працівника на роботі та інформації про причини такої відсутності понад 4 міс.поспіль.

Відповідно до Закону № 2352 було внесено зміни до статті 36 КЗпП, яку доповнено пунктом 8-3 — припинення дії трудового договору у зв’язку з відсутністю працівника на роботі та інформації про причини такої відсутності понад 4 місяці поспіль.

Детальніше...

Працівник демобілізувався: чи можна одним наказом допустити до роботи та надати щорічну основну відпустку?

IMG 57267На роботу повертається працівник, який служив у ЗСУ. Керівник закладу освіти має надати щорічну основну відпустку за роки служби. Працівник має написати одну заяву чи дві — приступити до виконання своїх обов’язків і на відпустку? Скільки наказів має видати керівник — один чи два?

Працівник надає військово-обліковий документ із відміткою про звільнення з військової служби та пише заяву на відпустку. Керівник закладу освіти видає два окремі накази — про припинення увільнення і про надання відпустки.

Детальніше...

Складання графіка відпусток: чи потрібні підписи працівників?

IMG 57220Єдиним належним доказом, що працівник був ознайомлений із графіком відпусток на початку року, є його особистий підпис у документі, тобто у графіку відпусток. Тому графік відпусток все-таки має бути доведений до відома працівників під підпис.

Як пояснює керівник Центру правової допомоги ФПУ Вікторія Ліпчанська, відповідно до частини десятої ст. 10 Закону України від 15.11.1996 №504/96-ВР «Про відпустки» (далі - Закон №504) черговість надання відпусток визначається графіками, які затверджуються власником або уповноваженим ним органом за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом, і доводиться до відома всіх працівників

Детальніше...

Коли у нового працівника настає право на основну та додаткову відпустки?

IMG 5410400Право працівника на щорічні основну та додаткові відпустки повної тривалості у перший рік роботи настає після закінчення шести місяців безперервної роботи на цьому підприємстві.

Державна служба України з питань праці розповідає, що право працівника на щорічні основну та додаткові відпустки повної тривалості у перший рік роботи настає після закінчення шести місяців безперервної роботи на цьому підприємстві. У разі надання працівникові зазначених щорічних відпусток до закінчення шестимісячного терміну безперервної роботи їх тривалість визначається пропорційно до відпрацьованого часу. Проте до настання шестимісячного терміну безперервної роботи на цьому підприємстві щорічні відпустки повної тривалості за бажанням працівника надаються:

Детальніше...

З офіційних джерел