Соціально-економічний напрямок

Оплата праці під час простою

  Відповідно до статті 34 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП) простій - це призупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи або іншими обставинами.

   У разі простою працівники можуть бути переведені за їх згодою з урахуванням спеціальності і кваліфікації на іншу роботу  в установі, організації на весь час простою або в установу, організацію, але в тій же місцевості на строк до одного місяця. Відмова працівника від такого переведення не може бути підставою для притягнення працівника до дисциплінарної відповідальності або для позбавлення премії повністю або частково.

   Згідно зі статтею 113 КЗпП  України час простою не з вини працівника оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу). За час простою, коли виникла виробнича ситуація, небезпечна для життя чи здоров'я працівника або для людей, які його оточують, і навколишнього природного середовища не з його вини, за ним зберігається середній заробіток.

Детальніше...

Уряд працює над тим, щоб освітяни отримували гідну зарплату

   Уряд забезпечує зростання соціальних стандартів громадян, зокрема підвищення зарплат бюджетникам, у тому числі й галузі освіти. Протягом 2015 року двічі, у вересні та грудні, відбувалося підвищення посадових окладів Єдиної тарифної сітки.

  Цьогоріч для працівників бюджетної сфери, зокрема і для освітян, виходячи з наявних фінансових ресурсів, Держбюджетом передбачено неодноразове підвищення розміру мінімальної заробітної плати.

  Удосконалення оплати праці педагогічних працівників передбачається новим Законом України “Про освіту”, що поданий до Парламенту Урядом.

Детальніше...

ІНДЕКСАЦІЯ ЗАРПЛАТИ У ЛЮТОМУ ТА БЕРЕЗНІ 2016 РОКУ

      Фахівці Мінсоцполітики надали консультацію щодо індексації заробітної плати у лютому та березні 2016 року, при здійсненні якої слід керуватися Законом про індексацію і Порядком № 1078.

      Проведення індексації здійснюється у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування на відповідний рік.

   Право на проведення індексації заробітної плати настає, коли індекс споживчих цін (ІСЦ) перевищить поріг індексації, встановлений з січня 2016 року у розмірі 103%.

     Індексації підлягає заробітна плата працівників у межах прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб. Частина заробітної плати, яка перевищує прожитковий мінімум, індексації не підлягає.

Детальніше...

РЕГУЛЮВАННЯ РОБОТИ СЕЗОННИХ ПРАЦІВНИКІВ

    Частина 2ст. 23 КЗпП України дозволяє укладати трудовий договір на визначений строк, встановлений за погодженням сторін, з урахуванням характеру наступної роботи. Спеціальних норм по відношенню до сезонних працівників КЗпП України не визначено. Проте, ст. 7 КЗпП України регламентує, що особливості регулювання праці в тому числі і сезонних працівників встановлюються законодавством.

     Сезонними слід вважати працівників, які приймаються на сезонні роботи, тобто на роботи, які в силу природних і кліматичних умов виконуються не цілий рік, а протягом певного періоду (сезону), що не перевищує шести місяців, та які включені в перелік сезонних робіт, наведених в Списку сезонних робіт і сезонних галузей (далі - Список), затвердженому постановою КМУ від 28.03.1997 № 278. 

   Обов’язковими умовами укладення трудового договору із сезонним працівником є строк роботи не більше 6 місяців та вид роботи і галузі, зазначений у Списку. Тому укладення сезонного трудового договору на роботах, не зазначених у Списку, не допускається.

Детальніше...

Парламент ухвалив закон «Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» щодо формування штатного розпису вищих навчальних закладів

     18 лютого 2016 року Верховна Рада України ухвалила закон «Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» щодо формування штатного розпису вищих навчальних закладів».

    Метою прийняття закону є вдосконалення чинного законодавства, яким регулюються суспільні відносини у сфері вищої освіти, щодо законодавчого встановлення права вищих навчальних закладів державної форми власності не здійснювати скорочення існуючого штатного розпису та звільнення висококваліфікованих науково-педагогічних працівників при зменшенні чисельності осіб, які навчаються.

                                                         ( За матеріалами сайту Міністерства освіти і науки України)

З офіційних джерел