Соціально-економічний напрямок

Про деякі зміни щодо пенсій за вислугу років

Згідно зі ст. 55 п. «е» Закону України "Про пенсійне забезпечення", право на пенсію за вислугу років мають працівники освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення за наявності спеціального стажу роботи за переліком, що затверджується у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України. Постановою Кабінету Міністрів України за №909 від 04.11.1993 року встановлено перелік закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років.

Детальніше...

Щодо робочого часу та оплати праці педагогічних працівників під час карантину

         Відповідно до ст. 29 Закону України  від 06.04. 2000р. № 1645- ІІІ « Про захист населення від інфекційних хвороб» зазначено, що карантин встановлюється та  відміняється  Кабінетом Міністрів України  за поданням головного державного санітарного лікаря України. У рішенні про встановлення карантину зазначаються обставини, що призвели до цього, визначаються межі території карантину, затверджуються необхідні профілактичні, протиепідемічні та інші заходи, їх виконавці та терміни проведення,  встановлюються  тимчасові обмеження прав фізичних і юридичних осіб та додаткові обов’язки, що покладаються на них. Організація та контроль за дотриманням встановленого на території карантину правового режиму, своєчасним і повним проведенням профілактичних і протиепідемічних заходів покладається на місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.

Детальніше...

ПРО РОЗРАХУНОК НОРМИ ТРИВАЛОСТІ РОБОЧОГО ЧАСУ НА 2016 РІК

Під час розрахунку норми тривалості робочого часу безпосередньо на підприємстві слід керуватися нижчезазначеним.

Як передбачено частиною першою статті 50 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП України), нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень.

При розрахунку балансу робочого часу слід мати на увазі, що згідно зі статтею 53 КЗпП напередодні святкових і неробочих днів (ст. 73 КЗпП України) тривалість роботи працівників, крім працівників, зазначених у статті 51 КЗпП України, скорочується на одну годину як при п’ятиденному, так і при шестиденному робочому тижні, а напередодні вихідних днів тривалість роботи при шестиденному робочому тижні не може перевищувати 5 годин.

Детальніше...

Чергування працівників у святкові дні

    Питання залучення працівників до чергування у вихідні та/або святкові чи неробочі дні, а також оплати роботи в ці дні КЗпП прямо не врегульовані.

   Тим не менш, такі чергування практикуються як у роботі органів державної влади та місцевого самоврядування, так і в установах та організаціях державної, комунальної форм власності.

  Вважається, що єдиним нормативним актом, який регулює це питання, є постанова Секретаріату Всесоюзної Центральної Ради Професійних Спілок (ВЦРПС) «Про чергування на підприємствах і в установах» від 02.04.1954 р.). Міністерство праці та соціальної політики України вважає, що ця постанова чинна в Україні відповідно до постанови Верховної Ради України «Про порядок тимчасової дії на території України окремих актів законодавства Союзу СРСР» від 12.09.1991 р. №1545 в частині, яка не врегульована законодавством України (лист від 02.04.2010 р. №89/13/116-101). 

Детальніше...

Контроль профспілкового комітету щодо праці інвалідів

    Праця інвалідів – потребує особливої уваги з боку виборних органів первинних профспілкових організацій установ та організацій, що використовують найману працю, в яких працює хоча б одна особа - інвалід. 

    Основні нормативно-правові акти, якими повинні керуватися працівники профспілкових органів, захищаючи права та законні інтереси інвалідів – членів профспілок:

Детальніше...

З офіційних джерел