Основні заходи обкому профспілки
Відгули для працівників: визначення та правила надання
Практика застосування терміну відгул є досить поширеною. Звертаємо увагу, що жоден нормативний акт не містить чіткого визначення цього поняття. Тому «відгулом» можна вважати день відпочинку, що відповідно до трудового законодавства може надаватися працівникові як компенсація за роботу у неробочий, а також в інших випадках, передбачених чинним законодавством.
Відповідно до норм трудового законодавства, відгули можуть бути як оплачувані так і не оплачувані. Статтею 72 Кодексу законів про працю України (далі КЗпП) передбачено, що робота у вихідний день може компенсуватися, за згодою сторін, наданням іншого дня відпочинку або у грошовій формі у подвійному розмірі.
Про робочий час та педагогічне навантаження працівників закладів дошкільної освіти
Міністерство освіти України опублікувало лист "Про робочий час та педагогічне навантаження працівників закладів дошкільної освіти". Якими документами керуватися керівникам ЗДО вже зараз, роз'яснює МОН у своєму листі.
Закон України "Про дошкільну освіту" № 3788 введено в дію 01 січня 2025 року. Водночас нових нормативно-правових актів, які, зокрема, регулюють питання трудових відносин працівників, оплати праці, наповнюваності груп, штатних нормативів тощо, ще не розроблено. Тож поки залишаються чинними нормативно-правові акти, розроблені на виконання попереднього Закону "Про дошкільну освіту".
Необхідний страховий стаж для призначення пенсії за віком у 2025 році
Згідно із законодавством, вік виходу на пенсію визначає набутий людиною страховий стаж. Це може бути 60, 63 або 65 років.
Наявність страхового стажу, який дає право на призначення пенсії за віком, визначається на дату досягнення людиною відповідного віку.
Так, відповідно до статті 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» тривалість страхового стажу, що дає право на призначення пенсії за віком у 2025 році, становить:
Працюємо на благо спілчан
Основним питанням чергового Пленуму обласного комітету Профспілки, який відбувся 19 грудня, було питання «Про співпрацю виборних органів обласної організації Профспілки з органами місцевого самоврядування, управліннями освітою та контролюючими державними органами у сфері охорони праці та створення безпекового середовища в закладах освіти».
Реалізований інститутом післядипломної педагогічної освіти проєкт з даного питання фахово представила голова профкому, методист, відповідальна за даний напрямок роботи Джумська Людмила Вікторівна. Співдоповідачем виступив Тубальцев Анатолій Миколайович, голова профкому викладачів НУК, викладач з питань охорони праці. Виступаючі чітко визначили саме роль Профспілки в охороні праці та створенні умов для збереження життя учасників навчального процесу.